PHP Site Analiz ve Seo Scripti

Çok önceden kodladığım site analizi ve seo scriptini sizinle paylaşıyorum.

Site analiz kısmında Google İndex, Google Resim İndex, Yandex İndex ve Bing İndex bilgilerini gösterir. Başka bir servis ile Facebook, Twitter ve Google+ paylaşım sayılarını gösterir.  Google PageSpeed ile sayfanın hızını ve boyut bilgilerini gösterir. Alexa Ülke, Dünya ve Backlink sayılarını gösteren bir kısım vardır. Alan adı yaşını, sunucunun konumunu ve ISP gösterir. Script stabil değildir. O yüzden bazı özellikleri çalışmayabilir. CodeIgniter Framework ile kodlanmıştır. Veritabanı kullanılmamıştır. Yönetici paneli yoktur.

Seo analiz kısmında sitenin adını, açıklamasını ve anahtar kelimeleri çeker. Sitede bulunan H etiketlerinin ve resimlerin toplamını gösterir. Sayfanını açılış hızını, robots.txt ve sitemap.xml olup olmadığını kontrol eder. Şimdilik puanlama eklenmedi.

Siz hız testini Google PageSpeed’ten yapar. Sonuçlar Google PageSpeed’ten gelen bilgilerdir. Sitenin hızını, boyutunu ve GoogleSpeed puanını gösterir.

Ek olarak 1-2 tane araç eklenmiştir. Bunlar HTML şifreleme, Base64 şifreleme ve metatag oluşturucudur.

Eğer eklememi istediğiniz özellikler olursa yorumlardan bana bildirebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde scripti geliştirmeye devam edeceğim.

Kurulum

  • İndirdiğiniz dosyaları sitenize atınız.
  • application/config/config.php’yi açın base_url kısmına scripttin kurulu olduğu dizin adresini yazınız.
  • application/helpers/social_helper.php’açın 14. satırda bulunan YOURAPIKEY kısmını, donreach.com sitesinden aldığınız api key ile değiştirin. Değiştirmezseniz Sosyal Medya Analiz kısmı çalışmayacaktır.

Kurulum bu kadar. Bundan sonra siteleri analiz edebilirsiniz.

“PHP Site Analiz ve Seo Scripti” üzerine 4 yorum

Yorum yapın